نارسایی تریکوسپید (دریچه سه لتی) چیست؟

دریچه تریکوسپید دریچه ای است که دهلیز راست را از بطن راست جدا می کند. نارسایی تریکوسپید زمانی اتفاق می افتد که...

نارسایی تریکوسپید (دریچه سه لتی) چیست؟

img-blog-post-09-1200x800.jpeg

نارسایی تریکوسپید (دریچه سه لتی) چیست؟

دریچه تریکوسپید دریچه ای است که دهلیز راست را از بطن راست جدا می کند. نارسایی تریکوسپید زمانی اتفاق می افتد که این دریچه به درستی بسته نمی شود و باعث برگشت رو به عقب خون به دهلیز راست در زمان انقباض بطن راست می شود. با گذشت زمان، این وضعیت قلب را تضعیف می کند.
قلب به چهار قسمت یا حفره تقسیم شده است. حفره های فوقانی دهلیز چپ و راست و حفره های پایین تر بطن چپ و راست هستند. دیوار عضلانی به نام سپتوم وجود دارد که سمت راست و چپ قلب را از هم جدا می کند. حفره های بالا (دهلیز) و پایین (بطن) به هم متصل هستند. دریچه هایی وجود دارد که جریان خون را بین داخل و خارج قلب و بین حفره ها تنظیم می کند. دریچه ها می توانند مانند شیر آب عمل کرده و باز شوند تا خون آزادانه جریان یابد یا بسته شده و جریان را به طور کامل متوقف کنند.

علائم و نشانه های نارسایی تریکوسپید

نارسایی تریکوسپید در ابتدا ممکن است نشانه های مشخصی را ایجاد نکند. در فشار خون ریوی یا فشار خون بالا احتمال نشان دادن علائم بیشتر است.

بعضی از علائم نارسایی تریکوسپید عبارتند از:

✅ تورم شکم

✅ کاهش تولید ادرار

✅ تورم پا و مچ پا

✅ ضعف عمومی

✅ ریتم نامنظم قلب

✅ تورم در بدن

✅ پالس در ورید گردن

✅ خستگی غیر قابل توضیح

درباره ما

از سال ۱۳۸۰ فعالیت تخصصی خود را با تمرکز بر پیوند و جراحی قلب آغاز کردیم.
ایشان از پیشکسوتان پیوند قلب در ایران بوده و با بهره گیری از تیم مجرب و فضای استاندارد از آخرین تکنیک و روش های نتایج خارق العاده ای برای متقاضیان این عمل رقم میزند.

اطلاعات تماس

آدرس

تهران، خیابان کارگر شمالی، مرکز قلب تهران

شماره تماس

۰۲۱-۹۹۱۲۳۲۳۲۴۳